Dziś jest:niedziela 12 lipca 2020 roku. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
Aktualności
Akademia Trzeciego Wieku - projekt Uniwersytetu w Białymstoku 12.04.2019
Akademia Trzeciego Wieku - projekt Uniwersytetu w Białymstoku

Akademia Trzeciego WiekuAkademia Trzeciego Wieku to specjalny program działań edukacyjnych adresowany do osób w wieku 60+, zwłaszcza tych, które dotychczas nie uczestniczyły w podobnych  przedsięwzięciach.

 

Pomysłodawcy projektu proponują jego uczestnikom wykłady i warsztaty, które będą okazją do odkrywania pasji, rozwijania zainteresowań, wzbogacenia wiedzy i doskonalenia rozmaitych umiejętności. W programie przewidziane są m.in. zajęcia fotograficzne, filmowe, dotyczące nowych technologii informacyjnych, ale też - zdrowego stylu życia czy bezpieczeństwa. Większość z nich poprowadzą nauczyciele akademiccy różnych specjalności. Projekt ma też pobudzić aktywność kulturalną seniorów. Zaplanowany jest cykl koncertów muzyki dawnej, odwołujących się do historycznej kultury Rzeczpospolitej, a także wycieczki edukacyjne, których celem będzie lepsze poznanie kultury regionu.

 

Uroczysta inauguracja Akademii Trzeciego Wieku, połączona z koncertem Zespołu Muzyki Dawnej DILETTO, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia 2019 r. o godz. 13.30 w auli dydaktyczno-widowiskowej im. Janusza Korczaka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB.

 

Projekt potrwa 2 lata. W każdym roku weźmie w nim udział 200 osób. Zainteresowani mogą kontaktować się telefonicznie pod numerem 85 745 73 92 lub mailowo, adres: atw@uwb.edu.pl. Rekrutacja potrwa do końca maja. Wszelkie dodatkowe informacje oraz dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej projektu pod adresem:  http://www.atw.uwb.edu.pl/.

 

Poprzez projekt Akademia Trzeciego Wieku Uniwersytet w Białymstoku będzie realizować ideę społecznej odpowiedzialności nauki i dążyć do wykorzystania potencjału uczelni do rozwoju lokalnych społeczności.

 

Projekt realizowany jest w ramach konkursu nr POWR.03.01.00-IP.08-00-3MU/18 pt. „Trzecia Misja Uczelni”, dotyczącego opracowania programów kształcenia i realizacji działań dydaktycznych, kursów, szkoleń dla niestandardowych odbiorców szkolnictwa wyższego, w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020.

 

mat. UwB

« inne aktualności