środa, 29.05.2024

Sekretariat: +48 85 742 81 55

środa, 29.05.2024

Strona główna » Dla mieszkańca » Lupe – Aplikacja dla mieszkańców

Lupe – Aplikacja dla mieszkańców

Aplikacja Lupe zapewnia prostą, dwustronną komunikację pomiędzy mieszkańcami a Gminą.

Jako mieszkaniec Gminy dzięki Lupe możesz:

– zgłaszać różne problemy, takie jak: awarie, dziury w drogach, złą organizację ruchu i inne
– kontrolować ich obsługę
– otrzymywać natychmiastowe informacje o ważnych sprawach i wydarzeniach
– otrzymywać powiadomienia o odbiorze odpadów
– zgłaszać stan wodomierza.

Z Lupe można korzystać na komputerze:

Grafika przedstawia laptopa

https://lupe.dobrzyniewo.pl

albo na telefonie lub tablecie:

Grafika przedstawia telefon komórkowy

darmowa aplikacja: Lupe BIT S.A.

w sklepie Google Play (Android) – pobierz
oraz App Store (IOS) – pobierz

Zapraszamy do pobierania aplikacji i korzystania z niej na co dzień.

Instrukcja korzystania z LUPE

 

Krok 1: POBIERZ APLIKACJĘ NA TELEFON LUB KORZYSTAJ POPRZEZ STRONĘ WWW

System dostępny jest pod adresem:

https://lupe.dobrzyniewo.pl

Aby pobrać aplikację na urządzenia mobilne – wersja na Androida lub IOS, należy wyszukać aplikację – „Lupe BIT S.A.”

Link do pobrania aplikacji na Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bitsa.lupe2
Link do pobrania aplikacji na IOS: https://apps.apple.com/pl/app/lupe/id1417795087?l=pl

Krok 2: LOGOWANIE

Do lupe.dobrzyniewo.pl zalogujesz się używając danych logowania Facebooka lub konta Google. Do aplikacji wejść można jako użytkownik niezalogowany (Wejdź jako Gość) lub poprzez założenie konta w systemie.

Aby założyć konto należy:

wejść na stronę: https://lupe.dobrzyniewo.pl/surfer/index/register, lub użyć przycisku REJESTRACJA w aplikacji mobilnej (w aplikacji mobilnej należy wybrać gminę – Dobrzyniewo Duże)

Następnie należy Wypełnić pola formularza rejestracyjnego, po którym pojawi się komunikat o wysłaniu na wskazany adres e-mail linku aktywacyjnego, który należy potwierdzić.

Krok 3: Dodawanie ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia można dodawać zarówno przez aplikację jak i witrynę WWW. Aby wysłać nowe zgłoszenie przez witrynę WWW należy:

– wybrać opcję „Dodaj Zgłoszenie” znajdującą się w górnym menu, lub
– kliknąć znak + znajdujący się w prawym dolnym rogu ekranu, lub
– kliknąć: https://lupe.dobrzyniewo.pl/mcity/incidents/add-problem

Następnie należy uzupełnić pola formularza:

1) Adres – należy zaznaczyć na mapie adres zdarzenia lub w urządzeniu mobilnym włączyć funkcję geolokalizacji, która automatycznie wczyta adres, w którym aktualnie się znajduje telefon.
2) Kategoria – należy wybrać z listy rozwijanej odpowiedni rodzaj zdarzenia. Jeśli brak jest odpowiedniej kategorii należy wybrać – „Inne”,
3) Opis – należy opisać szczegóły zgłoszenia,
4) Dodaj załącznik – jest to pole opcjonalne, które umożliwia dodanie zdjęcia do zgłoszenia. (obrazy w formatach: jpg, jpeg, png i gif)

W celu potwierdzenia formularza zgłoszenia należy nacisnąć przycisk – „ZGŁOŚ”. Zgłoszenie pojawi się na liście dopiero po zatwierdzeniu przez Administratora.

Aplikacja działa tylko na terenie Gminy Dobrzyniewo Duże. Zgłoszenia z terenu innych gmin lub powiatu nie będą rozpatrywane. Dodatkowo zgłoszenia o nagłych zdarzeniach, np. wypadkach, pożarach, katastrofach oraz o innych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu powinny być zgłaszane pod numery alarmowe.

Funkcja „Harmonogram Odbioru Odpadów”

Funkcja dostępna jest wyłącznie dla użytkownika zalogowanego. Polega ona na udostępnianiu w aplikacji mobilnej informacji na temat harmonogramu odbioru odpadów w konkretnych punktach adresowych wraz z powiadomieniami o ich odbiorze.

Aby uruchomić funkcję Harmonogram Odbioru Odpadów należy w „Ustawieniach aplikacji” wybrać „Odbiór odpadów” i w polu „Dodaj nowy” wybrać adres lub kilka adresów nieruchomości, których harmonogram ma dotyczyć. Po wyborze należy zapisać dane poprzez naciśniecie ikonki dyskietki w prawnym górnym rogu.

Po prawidłowo zapisach adresach w menu aplikacji w „Odbiór odpadów”- pojawi się kalendarz z datami odbiorów odpadów pod dany adres z podziałem na konkretne frakcje (Papier i szkło, Zmieszane i BIO, Metale i tworzywa sztuczne).

Dodatkowo użytkownik może w ustawieniach określić, kiedy chce otrzymywać powiadomienia o zbliżającym się terminie odbioru odpadów (np. 1 dzień przed o godzinie 13). Otrzyma wówczas komunikat/powiadomienie na telefon.

Włączanie opcji „Komunikatów”

System pozwala na publikację komunikatów oraz powiadomień wysyłanych przez Urząd i jednostki gminne na urządzeniach mobilnych z obszaru gminy. Jeśli chcą Państwo otrzymywać na swoją komórkę ważne informacje należy w zakładce „Ustawienia” wybrać opcje „Powiadomienia”, a następnie wybrać właściwą dla siebie kategorię powiadomienia. Aby być zawsze na bieżąco, zachęcamy do korzystania z opcji powiadomień na komórkę!

Data publikacji: 11 sty, 2021, 15:27

Ostatnia aktualizacja: 31 mar, 2023, 09:54

Skip to content