sobota, 10.12.2022

Sekretariat: +48 85 742 81 55

sobota, 10.12.2022

Strona główna » Aktualności » W poszukiwaniu inspiracji
Herb Gminy Dobrzyniewo Duże

W poszukiwaniu inspiracji

14 paź, 2022, 11:39 | Aktualności, Gmina, Społeczne

Logo Unii Europejskiej, Województwa Podlaskiego, Gminy Dobrzyniewo Duże, Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich umieszczone obok siebie. Poniżej napis: „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach  Schematu II Pomocy Technicznej 
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wójt gminy Dobrzyniewo Duże, Wojciech Cybulski, serdecznie zaprasza mieszkańców gminy do udziału w warsztatach realizowanych w ramach projektu „W poszukiwaniu inspiracji”.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Warsztaty umożliwią poznanie rożnych form przedsiębiorczości podejmowanych na obszarach wiejskich, które mogą stać się szansą na rozwój dla mieszkańców Gminy Dobrzyniewo Duże.

Uczestnicy warsztatów poznają różne formy i możliwości podejmowania inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich oraz korzyści z nich płynące. Zostaną zainspirowani, zdobędą nowe umiejętności i doświadczenia z zakresu aktywizacji mieszkańców obszarów wiejskich i rozwoju przedsiębiorczości w oparciu m.in. o produkty i usługi lokalne. Zwiększy to w sposób znaczący zainteresowanie wdrażaniem różnorodnych inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

W ramach projektu zostaną zorganizowane warsztaty:

  1. 21 października 2022r. – PROFILAKTYKA RAKA PIERSI – godzina 17.00, Świetlica OSP w Letnikach.
  2. 22 października 2022r. – PRODUKCJA KOSMETYKÓW NATURALNYCH – godzina 10.00, Czarna Wieś Kościelna (wyjazd na warsztaty o godzinie 9.10 spod Gminnego Centrum Kultury, ul. Lipowa 71 w Dobrzyniewie Dużym).
  3. 24 października 2022r. – WARSZTATY WIZAŻU – godzina 17.00, Świetlica OSP w Letnikach.
  4. 28 października 2022r. – WARSZTATY PISANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE POMOCY – godzina 17.00, Świetlica OSP w Letnikach.
  5. 29 października 2022 – WARSZTATY GARNCARSKIE – godzina 10.00, Czarna Wieś Kościelna (wyjazd na warsztaty o godzinie 9.10 spod Gminnego Centrum Kultury, ul. Lipowa 71 w Dobrzyniewie Dużym).

Organizator warsztatów – Gmina Dobrzyniewo Duże – zapewnia bezpłatny udział, wyżywienie (przerwa kawowa i obiad) oraz dojazd uczestników na warsztaty odbywające się w Czarnej Wsi Kościelnej.

W warsztatach mogą wziąć udział mieszkańcy Gminy Dobrzyniewo Duże, w szczególności: członkowie organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich, przedsiębiorcy posiadający siedzibę na terenie Gminy Dobrzyniewo Duże lub ich przedstawiciele, rolnicy, właściciele gospodarstw (w tym agroturystycznych); pracownicy gminy lub jednostek JST z obszaru Gminy Dobrzyniewo Duże, radni gminy, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przedstawiciele LGD Puszcza Knyszyńska.

W kwalifikacji uczestników warsztatów brane będą pod uwagę przynależność do w/w grupy docelowej. Pierwszeństwo udziału mają osoby po raz pierwszy korzystające ze wsparcia w ramach operacji. Następnie o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. W przypadku rezygnacji uczestnika zakwalifikowanego do warsztatu na mniej niż 2 dni przed planowanym rozpoczęciem warsztatu, uczestnik zostanie obciążony poniesionymi przez organizatora kosztami, w przypadku jeśli miejsce nie zostanie wykorzystane. Każdy warsztat (z wyjątkiem produkcji kosmetyków) przewidziany jest dla 20 uczestników (produkcji kosmetyków – dla 15 osób).

Ramowy program warsztatów dotyczących profilaktyki raka piersi:

1. Program edukacyjno-diagnostyczny wczesnego wykrywania raka piersi „Samobadanie piersi”.

2. Program profilaktyki raka piersi u kobiet, mieszkanek Dobrzyniewa.

Ramowy program warsztatów z produkcji kosmetyków naturalnych:

1. Kosmetyki naturalne i kosmetyki drogeryjne,

2. Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy i ciała,

3. Naturalne składniki dostępne w najbliższym otoczeniu, które można wykorzystać przy produkcji kosmetyków;

4. Stworzenie z lokalnych surowców,  min. 2 naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała.

Ramowy program warsztatów wizażu:

1. Przegląd kosmetyków u uczestniczek.

2. Omówienie niezbędnych narzędzi do wykonania makijażu.

3. Poznanie swojego kształtu twarzy, rozstaw oczu.

4. Dobieranie podkładu.

5. Konturowanie twarzy.

6. Rozświetlenie twarzy.

7. Utrwalenie makijażu.

8. Makijaż oka na dzień (biznesowy)

9. Pomadka- nude czy czerwień (co wypada w makijażu biznesowym)

Ramowy program pisania wniosków o przyznanie pomocy:

1. Założenia i korzyści płynące z PROW.

2. Gdzie i jak starać się o środki z PROW. 

3. Instrukcja, wniosek o przyznanie pomocy, WoP.

Ramowy program warsztatów garncarskich:

1. Teoria: materiałoznawstwo ceramiczne, tektonika naczyń, teoria suszenia i wypału, zasady konstruowania pieców i kół garncarskich, aranżacja pracowni

2. Praktyka: wyszukiwanie i uzdatnianie naturalnych glin, naturalne plastyfikatory i dojrzewanie gliny, formowanie ręczne, podstawy formowania na kole garncarskim,

3. Podstawy szkliwienia i zdobnictwa, suszenie naczyń, redukcyjny i utleniający wypał w piecach opalanym drewnem, hartowanie naczyń w zakwasie chlebowym.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzenia strony internetowej ksow.pl.

plakat_a3_kolor_3-poziom

Skip to content