piątek, 19.07.2024

Sekretariat: +48 85 742 81 55

piątek, 19.07.2024

Strona główna » Aktualności » Gminna Rada Seniorów » Zaproszenie do udziału w Konkursie Literackim SREBRO NIE ZŁOTO

Zaproszenie do udziału w Konkursie Literackim SREBRO NIE ZŁOTO

12 cze, 2024, 10:47 | Aktualności, Gminna Rada Seniorów

SREBRO NIE ZŁOTO – X edycja


Zapraszamy do udziału w dziesiątej, jubileuszowej edycji Konkursu Literackiego SREBRO NIE ZŁOTO. Do dziewięciu edycji Konkursu wpłynęło prawie 800 utworów. Wiele się zmieniło w ciągu tych dziesięciu lat, ale podstawy zostały te same. Do 31 sierpnia 2024 r. Organizatorzy czekają na Wasze wiersze i/lub opowiadania w formie elektronicznej – opatrzone godłem.
Formularz zgłoszeniowy i Regulamin Konkursu są na portalu podlaskisenior.pl:
https://podlaskisenior.pl/startuje-konkurs-srebro-nie-zloto/ oraz poniżej w załącznikach

Kilka słów na temat konkursu od Organizatorów:
10 lat temu Konkurs był skierowany do seniorów, jednak od kilku lat otwieramy go także dla ludzi młodych 18+. Aby nie dzielić pokoleń zainteresowanych pisaniem, a je łączyć. Zachęcamy wszystkich do przesyłania swoich wierszy i krótkich form prozatorskich, bo to dobra okazja, aby zaistnieć, wygrać nagrodę, a nawet zaprezentować swoją twórczość na portalu podlaskisenior.pl. Prace (maksymalnie po dwie) w kategorii POEZJA i PROZA) z kartą zgłoszeniową przysyłajcie pod: redakcjaseniora.konkurs@gmail.com
Przewodniczącą kapituły jest Dorota Sokołowska z Polskiego Radia Białystok, Książnicę Podlaską reprezentuje Eligiusz Buczyńskim, Stowarzyszenie Szukamy Polski reprezentuje Bożena Bednarek. Sekretarzem Konkursu jest Jolanta Falkowska z Podlaskiej Redakcji Seniora.

Zobacz zaproszenie filmowe w wykonaniu Doroty Sokołowskiej z Polskiego Radia Białystok, przewodniczącej kapituły konkursowej.
https://www.youtube.com/watch?v=R30Ar-eLHNs
Organizatorem konkursu są Stowarzyszenie Szukamy Polski i Podlaska Redakcja Seniora we współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Polskim Radiem Białystok.
Patronami medialnymi konkursu są portale: podlaskisenior.pl i poeciwsieci.pl.
Zadanie sfinansowano ze środków budżetu Województwa Podlaskiego.

Bożena Bednarek
Stowarzyszenie Szukamy Polski

Skip to content