wtorek, 28.05.2024

Sekretariat: +48 85 742 81 55

wtorek, 28.05.2024

Strona główna » Aktualności » I Festiwal – Podlaskie z Klocków – 16-17.09.2023 – Drohiczyn
logo festiwalu - napis “1. Festiwal Podlaskie z Klocków” w kolorze niebieskim, zielonym, żółtym i czerwonym.

I Festiwal – Podlaskie z Klocków – 16-17.09.2023 – Drohiczyn

11 wrz, 2023, 10:06 | Aktualności, Społeczne

W dniach 16 – 17 września 2023 roku w Drohiczynie nad Bugiem odbędzie się „I Festiwal – Podlaskie z klocków”. Odbędzie się on w Hali Sportowej przy ul. Warszawskiej 51 w Drohiczynie. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy którzy lubią zabawę klockami – nie zależnie od wieku!  

Podlaskie z Klocków – to jedyne takie wydarzenie w Województwie Podlaskim i na taką skalę zostanie zorganizowane po raz pierwszy, ale ma swoje podłoże w 2014 roku kiedy to Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie zorganizował cztery edukacyjne festiwale klocków w szkołach na terenie Powiatu Siemiatyckiego, a w 2021 i 2023 roku na Sali MGOK w Drohiczynie Wystawę Budowli z Klocków Lego którą obejrzało ponad 9000 osób.

Głównym celem Festiwalu jest edukacja przez zabawę! Od lat klocki drewniane, plastikowe, kolorowe o różnych kształtach stosowane są w różnych placówkach edukacyjnych jako materiał służący do nauki – kolorów, sensoryki, wyobraźni przestrzennej czy konstruowania. A zajęcia z robotyki (z użyciem klocków konstrukcyjnych – np. Lego Education) w wielu placówkach edukacyjnych wykorzystywane są do nauki robotyki, automatyki, programowania i techniki.

Podczas festiwalu zorganizowanych zostanie kilkanaście różnych stref budowania z różnych klocków (m.in. konstruktorzy maszyn, walki robotów, ściana do pisania z klocków, budowa pojazdów, konstrukcje przestrzenne i inne). Oprócz różnych stref budowania, uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach z robotyki oraz spotkać się z Finalistami Telewizyjnego Programu Polskiej edycji Lego Master – Łukasz Górecki, Kasia i Daniel oraz podlaski finalista – Łukasz Więcek. Swoją obecność potwierdził również Maciej z kanału Maciek i Klocki – budowniczy pasjonat oraz największy polskojęzyczny recenzent klocków konstrukcyjnych na YouTube.

Partnerem strategicznym Festiwalu jest Województwo Podlaskie!

Wszystkie informacje o festiwalu znajdują się na stronie www.podlaskiezklockow.pl

Organizator

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie

Plakat przedstawia informacje o I. Festiwalu Podlaskie z Klocków, który odbędzie się w dniach 16-17.09.2023 w Drohiczynie.  Na górze plakatu znajduje się logo festiwalu - napis “I. Festiwal Podlaskie z Klocków” w kolorze niebieskim, zielonym, żółtym i czerwonym. Pod logiem widać ilustrację zielonych drzew i niebieskiego jeziora zbudowaną z klocków LEGO. Na dole plakatu znajduje się informacja o miejscu i godzinie festiwalu.
Plakat promujący wydarzenie
Skip to content