piątek, 19.07.2024

Sekretariat: +48 85 742 81 55

piątek, 19.07.2024

Strona główna » Aktualności » Ułatwienia dla rolników
Logo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.Logo to zielony koło z białą obwódką. Wewnątrz koła znajduje się biały liść z zielonym obrysem. Tekst “MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI” jest napisany białymi literami w górnej części koła.

Ułatwienia dla rolników

14 sie, 2023, 11:37 | Aktualności, Społeczne

Rolnicy, którzy posiadają małe gospodarstwa o powierzchni do 5 ha – i złożyli wnioski o przyznanie płatności za 2023 rok, mogą składać żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw, która to płatność zastąpi wszystkie wnioskowane płatności bezpośrednie (podstawowe wsparcie dochodów, płatność redystrybucyjna, płatność dla młodych rolników, wszystkie płatności związane z produkcją oraz płatności w ramach ekoschematów).

Żeby skorzystać z takiego rozwiązania, wystarczy złożyć do 31 sierpnia 2023 r., za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (aplikacja eWniosekPlus), skan oświadczenia „Żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw”.

Wzór oświadczenia znajduje się na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Takie oświadczenie będzie można wycofać do 31sierpnia br.

Więcej informacji oraz broszura do pobrania pt. „Płatność dla małych gospodarstw” znajdują się na stronie MRiRW https://www.gov.pl/web/rolnictwo/platnosc-dla-malych-gospodarstw-zamiast-platnosci-bezposrednich–sprawdz-czy-to-sie-oplaca oraz na stronie ARiMR: https://www.gov.pl/web/arimr/platnosc-dla-malych-gospodarstw-2023

Rolniku zapytaj swojego doradcę w powiatowym biurze o  Płatność dla małych gospodarstw i skorzystaj

W górnej części plakat nosi tytuł “Płatność dla małych gospodarstw”, ma zielone tło z fotografią pola uprawnego w prawym górnym rogu. Pozostała część plakatu ma tło białe. Plakat ma zdjęcie polskiego ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Roberta Telusa, w lewym górnym rogu. Plakat ma listę wymagań i stawkę w wysokości 225 euro za hektar. Plakat ma kod QR w prawym dolnym rogu i zieloną strzałkę wskazującą na niego. Plakat ma adres strony internetowej w lewym dolnym rogu.
Skip to content