sobota, 24.02.2024

Sekretariat: +48 85 742 81 55

sobota, 24.02.2024

Strona główna » Aktualności » Rodzinny Piknik z klimatem
Logo Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Logo jest w kształcie koła z białym tłem. Logo ma zielone drzewa w centrum z napisem “KRAJOWY PARK PUSZCZY KNYSZYŃSKIEJ” napisanym wokół niego. Napis w kololrze zielonym, pisane wielkimi literami.

Rodzinny Piknik z klimatem

7 sie, 2023, 14:33 | Aktualności, Edukacja, Gmina, Społeczne

Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej zaprasza na„Rodzinny Piknik z Klimatem”, który odbędzie się 13 sierpnia 2023 roku, w godzinach 10:00-16:00 na placu przy siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej (Supraśl, ul Chodakowskiego 3).

Wydarzenie to jest realizowane w ramach projektu „Wyzwanie klimatyczne – edukacja na rzecz ochrony powietrza i klimatu” jest dofinansowane ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Białymstoku z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Tematem przewodnim projektu oraz pikniku są zagadnienia związane z ochroną powietrza i klimatu wraz z zaprezentowaniem innowacyjnych metod edukacji w tym zakresie.

Podczas tej imprezy plenerowej zostanie zaprezentowane Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej, w ramach którego zostaną pokazane m.in. przestrzenne gry planszowe, wystawy o tematyce ekologicznej oraz jedyne w kraju „rowerowe kino” zasilane energią wytwarzaną podczas jazdy na rowerach. W trakcie wydarzenia zostaną przeprowadzone również liczne konkursy z nagrodami. Piknik poprowadzi znany podlaski konferansjer Krzysztof Szubzda. Podczas pikniku możliwe będzie także zwiedzanie ekspozycji przyrodniczo kulturowej w siedzibie Parku.

Plakat informacyjny o pikniku rodzinnym w Supraślu. Plakat jest w kolorze zielonym i białym. Tytuł wydarzenia brzmi “Rodzinny Piknik z Klimatem”. Wydarzenie odbędzie się 13 sierpnia 2023 roku od 10:00 do 16:00 w Parku Kruszewskim w Supraślu. Na pikniku będą pokazy i eksperymenty naukowe, mobilne centrum edukacji ekologicznej, stoiska i wystawy przyrodnicze, gry i konkursy z nagrodami, rowerowe kino. Wydarzenie organizuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Fundacja na rzecz Zrównoważonego Rozwoju. Na dole plakatu znajdują się logo organizatorów i sponsorów.
Skip to content