poniedziałek, 22.04.2024

Sekretariat: +48 85 742 81 55

poniedziałek, 22.04.2024

Strona główna » Aktualności » Młodzieżowa Rada Gminy
kolorowe kontury grupy ludzi, napis Młodzieżowa Rada Gminy

Młodzieżowa Rada Gminy

31 maj, 2023, 14:06 | Aktualności, Gmina, Społeczne

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Dobrzyniewo Duże

Celem powołania Rady jest włączenie młodzieży w procesy podejmowania decyzji, które dotyczą osób młodych oraz ich najbliższego otoczenia. Rada ma reprezentować młodych mieszkańców gminy, ale również prowadzić działania na rzecz upowszechniania wśród nich idei samorządności i kształtowania postaw obywatelskich.

Działalność w Radzie umożliwi młodzieży wpływanie na losy gminy poprzez zgłaszanie swoich potrzeb i opinii Wójtowi i Radzie Gminy Dobrzyniewo Duże, da także możliwość zapoznania się zasadami działania instytucji samorządowych.

Jeszcze do końca czerwca tego roku planowane jest zorganizowanie wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy.

Młodzieżowa Rada będzie składała się z 17 osób uczących się lub mieszkających w Gminie Dobrzyniewo Duże, które w dniu wyborów ukończyły 13 lat, a nie ukończyły 19 roku życia.

Wybory do Rady Młodzieżowej zostaną przeprowadzone w szkołach podstawowych naszej gminy oraz Gminnym Centrum Kultury.

W poszczególnych szkołach będą mogli głosować tylko uczniowie tych szkół. W ten sposób wybiorą łącznie dziewięciu swoich przedstawicieli do Rady Młodzieżowej.

Młodzież, w wieku od 13 do 19 lat, która nie uczy się w szkołach podstawowych naszej gminy będzie głosowała w Gminnym Centrum Kultury, wybierając ośmiu radnych.

Informację o terminie wyborów przekażemy w drugim tygodniu czerwca, za pośrednictwem stron internetowych naszych szkół, Gminnego Centrum Kultury i urzędu gminy oraz aplikacji LUPE.

Zwracam się z apelem do naszej młodzieży o aktywny udział w wyborach. Już dziś warto pomyśleć kto ma Was reprezentować w Radzie Młodzieżowej, zastanowić się nad kandydowaniem do Rady i zaplanować udział w głosowaniu.

Gorąco zachęcam do działalności w Młodzieżowej Rady Gminy Dobrzyniewo Duże.

Wojciech Cybulski
Wójt Gminy Dobrzyniewo Duże

Napis Młodzieżowa Rada Gminy, Aktywność obywatelska młodzieży w społeczności lokalnej ponizej rysunki 5 domków, poniżej rysunki trzech osbó stojących obok siebie
Skip to content