niedziela, 16.06.2024

Sekretariat: +48 85 742 81 55

niedziela, 16.06.2024

Strona główna » Aktualności » Konkurs na najlepiej zachowany zabytek
logo i napis Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowscu Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Konkurs na najlepiej zachowany zabytek

24 mar, 2023, 14:56 | Aktualności, Gmina, Kultura, Społeczne

 W XVI Konkursie na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim.

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka serdecznie zaprasza do udziału w  XVI edycji Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w reaktywowaniu Konkursu na należyte miejsce w kalendarzu kulturalnych wydarzeń Województwa Podlaskiego. Liczymy, że dzięki Państwa pomocy, dotrzemy z informacja o Konkursie do mieszkańców Państwa gminy. Celem konkursu jest dokumentacja i ochrona dziedzictwa materialnego Województwa Podlaskiego. W ciągu piętnastu lat udało nam się udokumentować prawie 1000 obiektów.

Obszary wiejskie północno-wschodniego makroregionu Polski mimo upływu czasu, nadal są świadectwem naszej przeszłości,  dlatego warto pokazać to dziedzictwo i zadbać o jego ochronę, szczególnie, że jest to najbogatszy etnograficznie region w Polsce. Warto podkreślić, że w Konkursie tym nie szukamy zabytków chronionych przez rejestry i konserwatorów ale tych chronionych przez mieszkańców, którzy oddają serce by zachować obraz dziedzictwa materialnego naszych przodków. Osoby takie wielokrotnie stają się inspiracją dla innych mieszkańców, a nagradzane budynki stanowią wzór dla lokalnych społeczności w zakresie użytkowania i ochrony drewnianych obiektów.

Konkurs skierowany jest do właścicieli budynków drewnianych z terenu Województwa Podlaskiego, których obiekty spełniają warunki regulaminu. Czynny udział w konkursie jest nieocenioną formą promocji dla uczestniczących w nim gmin. Na zwycięzców po raz kolejny czekają finansowe nagrody.

plakat_zabytek

Więcej informacji na: www.muzeumrolnictwa.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 26 maja.

Skip to content