sobota, 13.04.2024

Sekretariat: +48 85 742 81 55

sobota, 13.04.2024

Strona główna » Aktualności » Procedura zakupu węgla
kostka węgla na białym tle

Procedura zakupu węgla

7 gru, 2022, 11:04 | Aktualności, Gmina, Społeczne

Gmina Dobrzyniewo Duże przygotowuje się do dystrybucji węgla dla gospodarstw domowych. W dniu 28 listopada Wójt Gminy Wojciech Cybulski podpisał umowę z WĘGLOKOKS S.A. z siedzibą w Katowicach, spółką wskazaną odgórnie do sprzedaży węgla dla naszych mieszkańców. W dniu 2 grudnia 2022 r. złożone zostało zapotrzebowanie na dostawę węgla opałowego. Sortyment jaki zostanie dostarczony do gminy Dobrzyniewo Duże obejmuje: ekogroszek/groszek (5-25mm), orzech (25+ mm).

Na dzień dzisiejszy pierwsze transporty węgla dotarły do PS Piotr Szaciłowski, Pogorzałki 141 – składu utworzonego na potrzeby realizacji zadania, z którego będzie on wydawany mieszkańcom.

Do składu węgiel będzie dostarczany partiami. Osoby zainteresowane zakupem, będą powiadamiane telefonicznie przez pracowników Urzędu Gminy o konieczności odbioru węgla według kolejności złożenia wniosków o zakup. Warunkiem odbioru węgla będzie uiszczenie z góry zapłaty należności za zakupiony węgiel w formie przelewu na rachunek Gminy (numer: 97 8060 0004 2600 1010 2000 1090 w tytule przelewu należy podać następujące dane: zakup węgla, imię i nazwisko osoby która złożyła wniosek do urzędu gminy oraz dokładny adres).

Cena za 1 tonę to 1860 zł brutto, bez względu na kupowany sortyment opału. Cena towaru nie obejmuje transportu z miejsca składu węgla do danego gospodarstwa domowego. Kupujący transport węgla organizuje we własnym zakresie.

Po dokonaniu zapłaty należy zgłosić się do pokoju nr 14 Urzędu Gminy Dobrzyniewo Duże w celu odebrania faktury, która będzie dokumentem upoważniającym do odbioru węgla ze składu węglowego. Fakturę może odebrać osoba składająca wniosek do urzędu lub osoba przez nią upoważniona, (upoważnienie dostępne poniżej lub w urzędzie gminy).

Do odbioru węgla uprawniona jest osoba która złożyła wniosek do urzędu gminy lub osoba przez nią upoważniona, która okaże się pisemnym upoważnieniem do odbioru wystawionym przez wnioskodawcę, zgodnie ze wzorem druku upoważnienia dostępnym poniżej (druki upoważnienia będą dostępne również w urzędzie gminy). W chwili odbioru opału wnioskodawca lub osoba upoważniona po dokonaniu ważenia podpisuje dokument wydania, wystawiony przez pracownika składu węglowego. 

Certyfikaty jakości węgla zostaną Państwu udostępnione po ich otrzymaniu od WĘGLOKOKS S.A.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr tel. 85 719 75 43 lub e-mailem: b.rusek@dobrzyniewo.pl

Prosimy Państwa o jeszcze kilka dni cierpliwości, z naszej strony robimy wszystko aby opał trafił do Państwa jak najszybciej.

Klauzula informacyjna RODO dostępna – tutaj

upo_fakt

upo_odbior

Skip to content