wtorek, 28.05.2024

Sekretariat: +48 85 742 81 55

wtorek, 28.05.2024

Strona główna » Aktualności » Kolejne dofinansowanie…
Herb Gminy Dobrzyniewo Duże

Kolejne dofinansowanie…

28 paź, 2022, 14:49 | Aktualności, Gmina, Inwestycje, Społeczne

Logo Unii Europejskiej, Logo LEADER, Logo LGD Puszcza Knyszyńska, Logo PROW 2014-2020

Gmina Dobrzyniewo Duże informuje, iż w dniu 26.10.2022r. podpisała umowę o przyznaniu pomocy Nr 01220-6935-UM1011783/22dotyczące zadania inwestycyjnego pn: „Utworzenie ogólnodostępnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w miejscowości Fasty” na podstawie ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów i wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejski. Realizacja operacji będzie współfinansowana w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.

W wyniku realizacji operacji osiągnięty zostanie następujący cel: stworzenie ogólnodostępnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej poprzez budowę planu zabaw wraz z wyposażeniem wpisujący się w główne założenie dla poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność: tj. wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich.

Zgodnie z założeniami projektowymi wyłoniony wykonawca winien wykonać zagospodarowanie części działki położonej w miejscowości Fasty wraz z nawierzchnią bezpieczną oraz ogrodzeniem i bramką. Dodatkowo plac zabaw wyposażony będzie w urządzenia w części rekreacyjnej do zabawy: bujak sprężynowy i zjeżdżalnię oraz w części sportowej: boisko do koszykówki wraz z koszem i tablicą oraz zestaw street workout. Nie zabraknie również ławek, koszy na śmieci oraz tablicy z regulaminem.

Jesteśmy przekonani, iż budowa powyższej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej przyczyni się do znacznego wzrostu liczby osób korzystających z powyższego obiektu, jak również pozostałych obiektów położonych na terenie całej gminy. Zakładana wartość kosztów operacji zgodna z zapisami umowy wynosi 176.364,29zł, zaś wartość dofinansowania kształtuje się na poziomie 112.220,00zł.

Skip to content