wtorek, 28.05.2024

Sekretariat: +48 85 742 81 55

wtorek, 28.05.2024

Strona główna » Aktualności » Deklaracja CEEB
Logo GUNB i ZONE

Deklaracja CEEB

11 maj, 2022, 13:11 | Aktualności, Gmina, Społeczne

Deklaracja CEEB – zgłoś, czym ogrzewasz dom do końca czerwca!

Za brak deklaracji grzywna!

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) to ewidencja, w której znajdą się kompleksowe informacje, dotyczące źródeł ogrzewania budynków. Celem jej stworzenia jest poprawa jakości powietrza walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw.: „kopciuchów”

Jak złożyć deklarację?

Deklarację można złożyć na dwa sposoby:

1. drogą elektroniczną: przez Internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie: www.zone.gunb.gov.pl. Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób,

2. w formie papierowej: wypełniony formularz można przesłać lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy. Druki formularzy są dostępne w Urzędzie Gminy lub na stronie: www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow.

Kto musi złożyć deklarację?

Deklarację muszą złożyć właściciele/zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych,
w których znajduje się źródło ciepła.

Do kiedy można składać deklaracje CEEB?

Na złożenie deklaracji mamy czas do 30 czerwca 2022. Dotyczy tych źródeł ciepła, które były uruchomione przed 1 lipca 2021.

Ważne!

Jeśli w domu po 1 lipca 2021 zostało zainstalowane i uruchomione nowe źródło ciepła to zgłoszenia trzeba dokonać w ciągu 14 dni.

Jaka kara za niezłożenie w terminie deklaracji CEEB?

Za niezłożenie w wyznaczonym terminie, czyli do 30 czerwca 2022, deklaracji do ewidencji CEEB, można zostać ukaranym grzywną w wysokości do 500 zł, a jeśli sprawa trafi do sądu, to może ona wynieść nawet do 5 tys. zł.

Skip to content