poniedziałek, 22.04.2024

Sekretariat: +48 85 742 81 55

poniedziałek, 22.04.2024

Strona główna » Aktualności » Możliwe utrudnienia w ruchu
Loga Ćiwczeń Saber Strike 2022 i Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

Możliwe utrudnienia w ruchu

21 lut, 2022, 13:52 | Aktualności, Gmina, Społeczne

W związku z przygotowanymi i realizacją wielonarodowego ćwiczenia SABER STRIKE 2022 (SbS22), które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP, Wojewoda Podlaski informuje, że od wtorku, 15 lutego do końca marca 2022 r., na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych.

Pojazdy wojskowe będzie można spotkać m.in. na drodze ekspresowej S8 oraz DK16 i DK63. Najczęściej pojazdy biorące udział w ćwiczeniach poruszać się będą w godzinach nocnych, aby w jak najmniejszym stopniu powodowały utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą musiały odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego, we współpracy z Policją.

W związku z powyższym Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych prosi o przekazanie informacji do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: https://www.gov.pl/web/gddkia/ruszaja-miedzynarodowe-cwiczenia-wojskowe-saber-strike-22 oraz https://www.wojsko-polskie.pl/dgrsz/articles/aktualnosci-w/mozliwe-utrudnienia-w-ruchu/

Skip to content