Dziś jest:środa 22 września 2021 roku. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Aktualności
Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Białymstoku 16.07.2021
Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Białymstoku

W związku z niepokojącymi informacjami związanymi z wystąpieniem 20 ognisk afrykańskiego pomoru świń na terenie Polski Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białymstoku zwraca się uprzejmie z prośbą o rozpowszechnienie informacji na temat panującego zagrożenia wystąpienia choroby w stadach świń również na terenie powiatu białostockiego.

 

W związku z sezonem wzmożonych prac polowych prosimy o zwrócenie uwagi hodowców na bezwzględne przestrzeganie wymagań w zakresie bioasekuracji gospodarstw, w których utrzymywana jest trzoda chlewna, a każdy przypadek padnięcia świń lub wystąpienia niepokojących objawów przekazywanie do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Białymstoku. W przypadku prac polowych wykonywanych w miejscach bytowania/przebywania dzików, natychmiastowe zgłaszanie przypadków znalezienia dzików padłych.

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białymstoku przypomina również o obowiązku uzyskania pozwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Białymstoku na każde przemieszczenie świń (do stada, do rzeźni). Właściciel gospodarstwa zobligowany jest również do posiadania świadectwa zdrowia zwierząt dla każdego przemieszczenia trzody chlewnej, wystawionego przez urzędowego lekarza weterynarii.

 

Aktualne informacje na temat sytuacji epidemiologicznej dotyczącej afrykańskiego pomoru Świń można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii - pod adresem: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/afrykanski-pomor-swin

« inne aktualności