Dziś jest:sobota 28 listopada 2020 roku. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
Aktualności
UWAGA ROLNICY !!! Spis rolny tylko drogą telefoniczną lub przez Internet 01.10.2020
UWAGA ROLNICY !!! Spis rolny tylko drogą telefoniczną lub przez Internet

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, podejmuję decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.

 

Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.

 

Informacja o możliwości realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych w terenie będzie przesłana odrębnym komunikatem.

 

W związku z powyższym – do odwołania – spis rolny realizowany będzie wyłącznie metodami:

 

- samospisu internetowego, poprzez formularz spisowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl (przejdź do wypełnienia samospisu);

 

Samospis internetowy jest metodą obowiązkową. Przez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r. Rolnicy, którzy nie poosiadają dostępu do Internetu lub maja trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody:

 

- samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99) - Przez infolinię spisową można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020r.

- bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym

 

W budynku Urzędu Gminy w pok. nr 12 udostępnione jest stanowisko, na którym można spisać się przez Internet. Przy korzystaniu ze stanowiska obowiązują zasady higienieczne: maseczka na twarzy oraz dezynfekcja rąk. Informujemy również, że pracownicy Gminnego Biura Spisowego nie pomagają w wypełnianiu formularza. Każdy rolnik powinien, taki formularz wypełnić sam. Pracownicy służą jedynie pomocą merytoryczną, w przypadku gdy coś jest niezrozumiałe.

 

Do odwołania nieczynne jest stanowisko do samospisu rolnego.

 

W ramach metod uzupełniających spisu z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.

 

Rachmistrzowie będą realizowali spis rolny poprzez wywiad telefoniczny od 16 września do 30 listopada 2020 r.

 

Do odwołania rachmistrzowie nie będą realizowali wywiadów bezpośrednich w terenie.

« inne aktualności