Dziś jest:wtorek 29 września 2020 roku. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
Aktualności
Tu mieszkam, tu płacę podatki 27.01.2020
Tu mieszkam, tu płacę podatki

Początek nowego roku to czas, kiedy każda osoba, która uzyskała dochód musi złożyć roczne zeznanie podatkowe, czyli wypełniony odpowiedni formularz deklaracji podatkowej PIT. Ustawa o podatku dochodowym, wskazuje, że miejscem rozliczania się osoby fizycznej (składania deklaracji PIT) jest Urząd Skarbowy właściwy dla miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Udziały w podatku od osób fizycznych to ważne źródło dochodu gminy. Prawie 40% Państwa podatku wraca do budżetu gminy, a zatem rozliczenie podatku dochodowego w Gminie Dobrzyniewo Duże będzie miało wpływ na realizację inwestycji decydujących o poziomie życia naszych mieszkańców. Rozliczając PIT w naszej gminie, współfinansujesz między innymi: budowę nowych dróg i pozostałej infrastruktury technicznej, edukację dzieci, rekreację, sport i kulturę, komunikację, pomoc społeczną, ochronę zdrowia.

 

Sam zdecyduj, gdzie trafią Twoje pieniądze. Udziały w podatku od osób fizycznych to ważne źródło dochodu gminy. Niech Twój podatek zostanie w Naszej Gminie.

 

Zameldowanie nie jest konieczne, wystarczy że mieszkasz na terenie Naszej Gminy.

 

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy program rozliczeniowy „Wspieraj lokalnie” przygotowany do rozliczeń PIT w Naszej Gminie. Wystarczy kliknąć poniższy link, a zostaną Państwo przeniesieni na stronę internetową programu.

 

 

Projekt zrealizowany przez Intytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy współpracy z PITax.pl PIT Online.

 

Jak rozliczyć PIT w Gminie Dobrzyniewo Duże?

 

Jeśli rozliczają się Państwo z podatku dochodowego jako osoby fizyczne (nieprowadzące działalności gospodarczej i nie zarejestrowane jako podatnicy VAT), to na formularzu PIT wystarczy wpisać:

 

W części A – Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku, ul. Plażowa 17,

 

W części B – adres zamieszkania na terenie Gminy Dobrzyniewo Duże.

 

Jeśli rozlicza Państwa pracodawca, który w Państwa w imieniu wypełnia PIT i przesyła go do Urzędu Skarbowego, wystarczy, że zgłoszą Państwo  swój aktualny adres zamieszkania na terenie Gminy Dobrzyniewo Duże i wskażą Państwo Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku.

 

Jeżeli rozliczenie PIT za 2018 r. zostało już wysłane, wówczas możesz wypełnić dodatkowy, jednostronicowy dokument ZAP-3, w którym zaktualizujesz dane dotyczące adresu zamieszkania. Taki druk należy przesłać do Drugiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku, ul. Plażowa 17.

« inne aktualności