Dziś jest:czwartek 02 lipca 2020 roku. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Aktualności
Projekt Badam - Koduję - Eksperymentuję 18.04.2019
Projekt Badam - Koduję - Eksperymentuję

BADAM - KODUJĘ – EKSPERYMENTUJĘ

Projekt „BADAM - KODUJĘ – EKSPERYMENTUJĘ” realizowany był przez Gminę Dobrzyniewo Duże w Szkole Podstawowej w Pogorzałkach, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 3.1 Kształcenie i edukacja Poddziałanie 3.1.2. Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

 

Wartość dofinansowania – 134 240,70 złotych.

 

W okresie 01.02.2018 - 31.01.2019 r. wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły uczestniczyli w różnego rodzaju zajęciach i szkoleniach.

 

W projekcie zaplanowano wsparcie dla uczniów szkoły w formie następujących zajęć:

 

- warsztaty z zakresu rozwoju  kompetencji i postaw kluczowych takich jak kreatywność, przedsiębiorczość, umiejętność pracy w grupie

- zajęcia dodatkowe z przyrody, programowania i robotyki, matematyki

- doradztwo zawodowe indywidualne i grupowe

 

W ramach zajęć przyrodniczych uczniowie wyjeżdżali na wycieczki edukacyjne do trzech Parków Narodowych: Biebrzańskiego, Białowieskiego i Wigierskiego oraz do Centrum „Kopernik” w Warszawie.

 

 

Nauczyciele placówki wzięli udział w warsztatach rozwojowych z zakresu pracy z uczniem w obszarze kompetencji kluczowych (40 godz.), warsztatach z zastosowania metod eksperymentu w nauczaniu (32 godz.) oraz kursach z programowania w klasach I-III i studiach podyplomowych z informatyki z programowaniem.

 

W ramach projektu wyposażono pracownię przyrodniczą w sprzęt i pomoce dydaktyczne na kwotę 18 700 zł oraz pracownię komputerową - w sprzęt elektroniczny: laptopy, tablety oraz zestawy klocków LEGO do nauki programowania i robotyki na kwotę 35 000 zł.

« inne aktualności