Dziś jest:wtorek 23 lipca 2019 roku. Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Aktualności
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej ostrzega 14.01.2019
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej ostrzega

Mając na uwadze troskę o mieszkańców województwa podlaskiego Prezes UKE prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną na temat:

1) Wzmacniaczy sygnału GPS:

Kampania dotycząca wzmacniaczy GSM skierowana jest do wszystkich abonentów telefonów komórkowych, którzy nie mogą skutecznie realizować połączeń głosowych, korzystać z transmisji danych w sieciach komórkowych operatorów, z którymi podpisali umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, tj. skarżących się na słaby zasięg stacji bazowych GSM. Więcej szczegółów pod linkiem poniżej:

https://archiwum.uke.gov.pl/szkodliwe-wzmacniacze-gsm-21647

2) Telefonów beprzewodowych typu DECT:

Telefony bezprzewodowe typu "DECT", pochądzące najczęściej z Ameryki Północnej, powodują zakłócenia radiowe w sieciach telefonii komórkowej systemu UMTS (baza podłączona do gniazda telefonicznego z przenośną słuchawką lub kilkoma słuchawkami). Telefony tego typu należy bezwględnie wyłączyć z użytkowania. Nie można ich również przekazywać ani odsprzedawać innym osobom. Więcej szczegółów w odnośniku poniżej:

https://archiwum.uke.gov.pl/ostrzezenie-dla-uzytkownikow-telefonow-bezprzewodowych-typu-dect-16282

3) Akcji "Wiem, co podpisuję"

Akcja jest skierowana do osób zawierających umowy, szczególnie do seniorów. To oni są najczęściej ofiarami nieuczciwych przedstawicieli handlowych reprezentujących operatorów. W odnośniku poniżej znajduje się ulotka informacyjna:

 

Ulotka informacyjna - pobierz
 

« inne aktualności