Dziś jest:wtorek 07 lipca 2020 roku. Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa
Aktualności
Zaproszenie na warsztaty produkcji kosmetyków 02.09.2019
Zaproszenie na warsztaty produkcji kosmetyków

 

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „PRODUKT LOKALNY –  CZYLI AKTYWNIE I LOKALNIE”Wójt gminy Dobrzyniewo Duże, Wojciech Cybulski, serdecznie zaprasza mieszkańców gminy do udziału w kolejnym działaniu w ramach projektu „PRODUKT LOKALNY –  CZYLI AKTYWNIE I LOKALNIE” – w warsztatach z zakresu produkcji kosmetyków naturalnych.Projekt wspófinansowany  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.Dzięki warsztatom uczestnicy poznają możliwości rozwoju przedsiębiorczości lokalnej w oparciu o dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze regionu. Uczestnicy zostaną zaktywizowani i poznają możliwości podejmowania oddolnych inicjatyw i angażowania się w życie swojej wsi, miejscowości czy gminy. Prowadzący omówią możliwości i korzyści płynące z otrzymanego dofinansowania tj. ”jak pasja może stać się źródłem dochodu”.1. Organizator warsztatów – Gmina Dobrzyniewo Duże - zapewnia bezpłatny udział, wyżywienie (przerwa kawowa i obiad).

2. Punkty programu warsztatów:

Ramowy program warsztatów z produkcji kosmetyków naturalnych:
1) Kosmetyki naturalne i kosmetyki drogeryjne, niebezpieczne składniki, jak czytać etykiety, składniki najbardziej pożądane i najbardziej wartościowe.
2) Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy i ciała
3) Naturalne składniki dostępne w najbliższym otoczeniu (np. parafina, miód, mleko, kit pszczeli, glinki, oleje roślinne, zioła i dziko rosnące rośliny),, które można wykorzystać przy produkcji kosmetyków
4) Stworzenie z lokalnych surowców, min. 2 naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała np.: krem do twarzy, peeling cukrowy, balsam do ust, kula do kąpieli, olejek do masażu, mydełka, tonikiZgłoszenie na warsztaty produkcji kosmetyków - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - POBIERZWarsztaty odbędą się w dniu 13 września 2019 r. w godzinach 11.00-17.00.3. Wymogi dotyczące uczestników warsztatu.
W warsztatach będą mogli wziąć udział mieszkańcy Gminy Dobrzyniewo Duże, w szczególności: członkowie organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich, przedsiębiorcy lub ich przedstawiciele, rolnicy, właściciele gospodarstw agroturystycznych, pracownicy gminy lub  jednostek JST z obszaru Gminy Dobrzyniewo Duże, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przedstawiciele LGD Puszcza Knyszyńska.  Warsztaty przewidziane są dla 15 uczestników – dla osób, które nie brały udziału w warsztatach z produkcji sera w ramach projektu  4. W kwalifikacji uczestników warsztatów brane będą pod uwagę przynależność do w/w grupy docelowej oraz kolejność zgłoszeń.
W przypadku rezygnacji uczestnika zakwalifikowanego do warsztatu na mniej niż 7 dni przed planowanym rozpoczęciem warsztatu, uczestnik zostanie obciążony poniesionymi przez organizatora kosztami, w przypadku jeśli miejsce nie zostanie wykorzystane.Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: Gmina Dobrzyniewo Duże, ul. Białostocka 25, 16-002 Dobrzyniewo Duże (wówczas decyduje data wpływu do sekretariatu, a nie data nadania) lub na e-mail (skan podpisanego zgłoszenia, oryginał zgłoszenia będzie trzeba dostarczyć po zakwalifikowaniu się do udziału w warsztacie)  k.baginski@dobrzyniewo.pl w terminie do 5 września 2019r.Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzenia strony internetowej ksow.pl.
 

« inne aktualności