Dziś jest:środa 08 lipca 2020 roku. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
Aktualności
Apel do poisadaczy psów 16.05.2019
Apel do poisadaczy psów

Rośnie liczba osób naruszających przepisy związane z posiadaniem czworonogów. Psy często biegają po wsiach luzem bez smyczy.

 

Zakochani we własnych pupilach właściciele uważają, że przechodniom nic nie grozi, że „atak” oznacza „pogłaszcz mnie”, „pobaw się ze mną”. A co, jeśli przechodnie tego nie lubią? „Spokojnie, Pimpuś nie gryzie!”  -  słyszymy.  Niestety, każdy pies może czymś się zestresować i zachować się w niespodziewany sposób.

 

Nieprzestrzeganie obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe skutkować może zastosowaniem przepisów karnych! Zgodnie z nowelizacją Kodeksu Wykroczeń z dn. 15.XI.2018 właściciel psa wyprowadzający zwierzę na spacer bez smyczy lub doprowadzający do sytuacji, w której zwierzę wydostanie się poza teren posesji może zapłacić do 1000 zł. grzywny (w przypadku groźnych ras – do 5000 zł).

 

W naszej gminie obowiązuje  „Regulamin utrzymania czystości i porządku”, który określa zasady sprawowania opieki nad czworonogiem w sposób wykluczający zagrożenie bezpieczeństwa lub uciążliwości dla ludzi.

 

KAŻDY MA PRAWO CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE!
 

« inne aktualności